OGRODY ZIMOWE

Ogrody Zimowe wykonujemy w systemie TS Aluminium. Nasze konstrukcje charakteryzują się wysoka jakością, trwałością i estetyką. Zaprojektujemy kształt ogrodu zimowego tak aby spełniał Państwa indywidualne potrzeby. Nasze ogrody zimowe pozwolą Państwu na większy kontakt z naturą przez cały rok. Niezależnie od pogody i pory roku ogród zimowy zapewni Państwu możliwość mieszkania wśród zieleni w specyficznym klimacie. Pojęcie "ogrody zimowe" oznacza przybudówkę znajdującą się z reguły na zewnątrz, będącą dodatkową powierzchnią użytkową budynku. O każdej porze roku może spełniać rolę wypoczynkowej części mieszkania. Pomieszeczenie to może być sezonowo ogrzewane. Ogród zimowy może być oddzielony od pozostałej części mieszkania poprzez zamykane drzwi, bądź też zintegrowany z pomieszczeniem mieszkalnym.

Definicja mieszkalnych ogrodów zimowych.


  • Mogą być używane przez cały rok, jako pomieszczenia mieszkalne. Conajmniej jedna powierzchnia ściany oraz większa część dachu, składa się z materiału przezroczystego.
  • Dzięki spełnieniu wymagń z zakresu planowania budowy oraz przepisów budowlanych,ogrody zimowe dostosowane są do stałego użytkowania.
  • Zastosowane elementy spełniają wymagania dotyczące zaleceń z zakresu izolacyjności konstrukcji.
  • Konstrukcja i montaż ogrodów zimowych spełnia wymagania z zakresu szczelności oraz zapobiega tworzeniu się tzw. mostków cieplnych.
  • Izolacja cieplna pomiędzy nieogrzewanymi pomieszczeniami oraz podłożem spełnia wymagania z zakresu przepisów o oszczędności energii.
  • Połączenie z budynkiem skonstruowane jest według wymagań budowlanych oraz według najnowszej techniki budowlanej.
  • Napowietrzanie i zacienienie ogrodów zimowych jest w zależności od miejscowych warunków tak skonstruowane, żeby pomieszczenie było dostosowane do stałego użytkowania.


Typ 001 Typ 014
Typ 030 Typ 042
Typ 050 Typ 063
Typ 64 Typ 083
Typ 090 Typ 100
Typ 110 (5kB) Typ 113
Typ 115 Typ 120
Typ 130 Typ 140